Anasayfa         |       Hizmetlerimiz       |       Ürünler       |      Teras İzolasyonu        |          Referanslar        |      Bize Ulaşın

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anti Küf Sistemi

 

Duvar ve tavanlarda küf oluşumuna karşı özel sistem

 

Genel Bilgi :

 

Küf mantarı nemli ve soğuk duvarlarda kolayca oluşmakta ve siyah (veya koyu sarı) lekeler halinde görülmektedir. Özellikle sağlık sorunlarına sebep olması sebebi ile süratle ve kalıcı olarak giderilmesi gereklidir.

 

KÖSTER Anti Küf Sistem duvar ve tavanlarda küf oluşumuna karşı kullanılan, zehir veya  kimyasal madde ve solvent içermeyen özel sistemdir.

 

Özellikle duvar ve tavan birleşim noktalarında gözlenen ve soğuk duvarlarda yoğuşma sonucu oluşan küf mantarına karşı etkin olarak kullanılan KÖSTER Anti Küf Sistem aşağıdaki bileşenlerden oluşur :

 

1. AKS 1 Astar :

 

 

Temizlik işlemi tamamlandıktan sonra fırça ile uygulanan, beyaz renkli özel astardır.

 

2. AKS 2 Macun :

 

2-3 mm kalınlığında uygulanır. Bu katman yüzeyde oluşan yoğuşmaları emerek süratle kurumasını sağlar ve küf oluşumuna engel olur.

 

Özellikleri :

 

·         Zehirli madde ve kimyasal içermez

 

·         Uygulaması kolaydır

 

·         Sadece 3 mm kalınlık teşkil eder

 

·         Lokal olarak uygulanabilir

 

·         Eksiksiz bir sistemdir, başkaca ürünler gerektirmez

 

·         Odanızın görüntüsünü bozmaz

 

 

Kullanım Alanları :

 

Duvar ve tavanlarda küf oluşumuna karşı kullanılır.

 

Kullanım Şekli :

 

Yüzey hazırlığı :

 

Uygulama yapılacak yüzeyler kuru olmalıdır.

 

Temizlik işlemi sırasında maske ve eldiven kullanılmalıdır.

 

Öncelikle küflü yüzeyler nemli bir bez ile silinmelidir. Kullanılan bez naylon bir poşete koyularak ağzı sıkıca bağlanmalı ve çöpe atılmalıdır.

 

İkinci adım olarak KÖSTER Küf Temizleme Solüsyonu yüzeylere püskürtülerek 30 dakika etkimeye bırakılmalıdır. Süre sonunda yüzeyler kurutma makinası ile iyice kurutulmalıdır.

 

KÖSTER AKS-1 uygulanması :

 

Uygulamadan önce homojen kıvama gelene kadar karıştırınız ve inceltmeden kullanınız.

 

Uygulamadan önce yüzeyleri kağıt bant ile sınırlandırınız. Küf oluşmuş yüzeyler takriben 10 cm kadar taşırılarak uygulama yapılmalıdır.

 

KÖSTER AKS-1 fırça ile ince bir kat halinde uygulanmalıdır. Uygulama tamamlandıktan sonra 1-2 saat kuruma süresi beklenmelidir.

 

KÖSTER AKS-2 uygulanması :

 

KÖSTER AKS-2 poşeti içinde 3 kg toz ürün vardır. Bu miktar takr. 1 – 1,5 m2 uygulama için yeterlidir.

 

Poşetteki toz ve 0,9 – 1,0 lt temiz su homojen ve topak içermeyen bir macun haline gelene kadar karıştırılmalıdır.

 

Daha sonra bu macun yüzeye 3 mm dişli tarak mala ile homojen bir tabaka oluşturacak şekilde uygulanır ve beklemeden malanın düz tarafı ile düzeltilir. Kurumadan önce kağıt bantlar sökülmelidir.

 

Takriben 30 dakika bekledikten sonra yüzeyler nemli bir sünger yardımı ile tırfıllanarak (dairesel hareketler ile hafifçe ovalanarak) düzgünleştirilir ve uç kısımlar duvar ile hemzemin hale getirilir. 

 

Bu uygulama takr. 7 gün kurumaya bıraktıktan sonra boyanabilir.

 

Anti Küf Boyası BEYAZ uygulanması :

 

Kuruyan yüzeyler KÖSTER Anti Küf Boyası BEYAZ ile boyanabilir. Eğer beyaz dışında bir renk elde edilmek isteniyor ise uygun renklendirme katkıları ile istenen renk elde edilebilir.

 

Uygulama rulo ile 2 kat halinde yapılır. Birinci katta boya % 10 oranında su ile inceltilmelidir. Uygulama ince katlar halinde yapılmalıdır (kalın uygulama yapılması durumda çatlama oluşabilir).

 

En az 6 saat kuruma süresi beklendikten sonra ikinci kat uygulama inceltmeden yapılmalıdır.

 

Aletlerin temizliği :

 

Uygulamadan  hemen  sonra  su ile.

 

Dikkat edilecek hususlar :

 

+50C’nin altındaki sıcaklıklarda veya uygulamayı takip eden 24 saat içinde sıcaklığın +50C’nin altına düşmesi beklenen durumlarda uygulama yapılmamalıdır. Islak ve donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Negatif taraftan su veya su buharı gözlenen alanlarda gerekli önlemler alınmalıdır. Uygulama öncesi zemin nemi ve aderansı kontrol edilmelidir. Tuz kusması görülen alanlarda gerekli önlemler alınmalıdır.

 

Sarfiyat :

 

AKS-1

Takr. 250-500 gr/m2

AKS-2

Takr. 2,0 – 3,0 kg/m2

 

Yukarıda verilen değer ortalama değerdir. Gerçek sarfiyat uygulama şekillerine ve zemin koşullarına göre değişim gösterebilir ve yerinde numune yapılarak tespit edilmelidir.

 

 

Ambalaj :

 

AKS-1

500 gr şişe

 SET HALİNDE

AKS-2

3,0 kg poşet